Co oznaczają takie problemy z miesiączkowaniem u 19-latki?

Mam problem z miesiączkowaniem. Od kilku miesięcy przechodzę potwornie bolesne okresy, gdzie wcześniej nie było to dla mnie problemem. Aktualnie podczas tych dni nie jestem w stanie normalnie funkcjonować. Mam potworne bóle podbrzusza, bóle i skurcze macicy i czasem nawet środki przeciwbólowe nie pomagają. Dodatkowo dziś na podpasce w krwi znalazłam coś niepokojącego. Nawet nie umiem dokładnie tego nazwać. Było to biało beżowe, lekko ukrwione o dziwnej konsystnecji i kształcie. Dosłownie taki trochę glut sporych rozmiarów. Początkowo myślałam, że to skrzep krwi, ale miałam je wcześniej i wygłądały inaczej. Z góry dziękuję bardzo za odpowiedź.

Redakcja abcZdrowie

Witam,

proszę koniecznie udać się do gabinetu ginekologicznego. Stan, o którym Pani pisze wymaga diagnostyki.

Tak bolesne miesiączki, zwłaszcza jeśli nastąpiły nagle mogą świadczyć o wielu nieprawidłowościach ginekologicznych. Możliwe, że cierpi Pani z powodu mięśniaków macicy, polipów, endometriozy, zespołu policystycznych jajników, zrostów pozapalnych czy zapalenia przydatków. Inną możliwą przyczyną odczuwania silnego bólu podczas menstruacji są zaburzenia hormonalne lub wady anatomiczne.

Lekarz po wykonaniu badań będzie mógł powiedzieć coś więcej. Proszę więc nie zwlekać z wizytą.

Temat ten został poruszony w jednym z naszych artykułów. Zostały w nim opisane możliwe przyczyny oraz diagnostyka bolesnych miesiączek. Więcej pod linkiem: https://portal.abczdrowie.pl/bolesne-miesiaczki-u-kobiet.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.