Co oznaczają zmiany ropne w obrębie piersi?

Od roku walczę z nawracającymi ropniami, pierś cały czas mocno boli.Bardzo proszę o ocenę,czy można coś zrobić czy nadal muszę tak cierpieć. Mam już dość.Wiem,że część to typowo po zabiegach.Ale ja już naprawdę nie mogę. Oto wynik rezonansu magnetycznego:Stan po kilkakrotnych zabiegach drenażu ropni piersi lewej (w tym drenażu próżniowego), od marca 2017. Pierś zniekształcona,z cechami obrzęku, pogrubieniem i zniekształceniem zarysu skóry,rozległymi bliznami wciągającymi skórę w okolicy otoczki brodawki i kwadrancie dolno-zewnętrznym. Zmiany obrzękowe obejmują również powięź i mięsień piersiowy większy - na ich powierzchni rąbek płynu o długości ok 35 mm i grubości do 4 mm. Zbiorników płynu poza tym nie stwierdza się. Po podaniu środka kontrastowego widoczne rozległe obszary wzmocnienia kontrastowego,rozciągające się od skóry w miejscach nacięć chirurgicznych wgłąb piersi i sięgające aż do powięzi - o charakterze zmian odczynowych,z możliwym komponentem zapalnym. Nie stwierdza się wśród nich ognisk typowych dla procesu rozrostowego. W lewej jamie pachowej kilka węzłów chłonnych o zatokowej budowie,pogrubionej korze,największy 27x13 mm - odczynowe.

Lek. Tomasz Budlewski

Sadze ze najlepiej byłoby udać się do chirurga endokrynologicznego i ustalenie dalszego postępowania