Co powinienem zrobić, żeby nie tracić pewności siebie w takich konfrontacjach?

Jestem ogólnie osobą pewną siebie, nie mam problemu z nawiązywaniem kontaktu, niestety nie mogę poznać żadnej ciekawej i ładnej dziewczyny ponieważ przy takich dziewczynach trace pewność siebie (nie wiem czemu) i zachowuje sie nienaturalnie, zmniejszając swoje szanse u owej dziewczyny, co powinienem zrobić żeby nie tracić pewności siebie w takich konfrontacjach z atrakcyjnymi osobniczkami płci pięknej ?(najgorzej z moja pewnością siebie gdy jest grupa nowych osób w tym dziewczyn)

Szanowny Panie, oczywiście zrozumiałe jest, że Pana interesuje przede wszystkim w miarę szybkie rozwiązanie niedogodności; jednakże, aby to było możliwe, najpierw należałoby przyjrzeć się temu mechanizmowi zrozumieć skąd on się wziął i dlaczego ma w ogóle miejsce. Warto prześledzić swoje myśli w sytuacjach, gdy to ma miejsce: co Pan wtedy mysli o tej sytuacji, o sobie, o tych dziewczynach, o innych ludziach, itp. Z całą pewnością psycholog/psychoterapeuta w obrębie Poradni zdrowia Psychicznego lub w gabinecie prywatnym pomoże Panu przyjrzeć się temu problemowi.
Pozdrawiam

Witam Pana
Możliwe, że przyczyną Pana problemów z nawiązaniem
Relacji z kobietami jest niska samoocena oraz lęk
przed byciem odrzuconym.
Często też przykre doświadczenia z przeszłości uniemożliwiają
nam nawiązywanie relacji z ludźmi, a zwłaszcza z płcią przeciwną.
Jednak rzetelną diagnozę można postawić tylko
podczas osobistej konsultacji.
Żeby skutecznie Panu pomóc, należy dotrzeć do źródła
Pana problemu i na tej podstawie opracować właściwą
metodę terapii.
Dlatego zachęcam Pana do omówienia problemu z psychologiem.
Psychoterapia pozwoli Panu spojrzeć na siebie
i na kobiety z odpowiedniej perspektywy,
a także wzmocnić poczucie własnej wartości
a także nawiązywać właściwe relacje z ludźmi i z kobietami.
Gdyby chciał Pan porozmawiać ze mną o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz
psycholog
konsultacje@psycholog24online.pl
http://psycholog24online.pl

Witam, przy dziewczynach, na których uwadze Panu zależy, traci Pan pewność siebie, ponieważ jest to sytuacja w której wystawia się Pan na ocenę innych, a zależy Panu bardzo aby być postrzegany jako osoba interesująca, atrakcyjna. Tak bardzo zależy Panu na pokazaniu się w korzystnym świetle, że traci Pan w tych kontaktach naturalność, niepotrzebnie. Proszę spróbować obserwować kolegów, którzy lepiej sobie radzą w takich sytuacjach. Z jakich zasobów korzystają, jaka jest ich postawa, co mówią. Znaleźć swoje mocne strony, przyjrzeć się sobie. Może ma Pan koleżankę, przyjaciółkę, z którą może swobodnie również o tym porozmawiać. Może Pan skorzystać z konsultacji z psychologiem, zastanowić się jak nauczyć sobie radzić w sytuacjach, poczuć się pewniej w kontaktach z kobietami.
Pozdrawiam serdecznie