Co powinnam jeść, aby zacząć zdrowieć?

Witam! Jestem anorektyczką od ponad 2 lat, chociaż odchudzałam się już dużo wcześniej. Mam 19 lat. Mój organizm jest zniszczony. Mam 38 kg przy 173 cm! Tak strasznie boję się śmierci, przez własną głupotę! Chciałabym zacząć normalnie jeść, ale nie wiem co... Przeczytałam, że powrót do normalnego jedzenia może mnie zabić. Błagam o pomoc. Co powinnam jeść, aby zacząć zdrowieć? Nie chcę być już chuda, to wcale nie jest ładne, ani tym bardziej zdrowe. Chcę być znowu kobietą!

Witam serdecznie,

przy tak niskiej masie ciała konieczne jest leczenie szpitalne. Obecnie potrzebujesz profesjonalnej pomocy, aby odzyskać swoją prawidłową wagę. Nieprawidłowa dieta przy wychodzeniu z anoreksji faktycznie może spowodować groźne skutki.
Poza tym konieczne jest też wykonanie potrzebnych badań laboratoryjnych i wyrównanie ewentualnych niedoborów. Po zakończeniu tego etapu konieczna będzie psychoterapia.
Proszę, abyś zgłosiła się do lekarza psychiatry oraz internisty, którzy zaproponują Ci odpowiednie miejsce dalszej pomocy i leczenia.

Serdecznie pozdrawiam