Co powoduje krwawienia przedmiesiączkowe?

Witam, od 2 miesięcy występują u mnie krwawienia przedmiesiączkowe. Od ponad roku biorę tabletki antykoncepcyjne i nigdy wcześniej nic takiego się nie zdarzyło. Krwawienie a właściwie plamienie pojawia się przy 2 ostatnich tabletkach z blistra (21 tabl.). Potem występuje normalne krwawienie z odstawienia i problem znika. Co może się dziać w moim organizmie? Ciąże wykluczam, test ciążowy wyszedł negatywny. Na wizytę u lekarza czekam- niestety kolejki. Pozdrawiam

Lek. Katarzyna Szymczak

Mogą to by zburzenia hormonalne, nadzerka szyjki macicy czy torbiele jajników. Wskazana kontrola u ginekologa.
Pozdrawiam