Mężczyzna , 36 lat witam mam pytanie choruje na wzjg.Od praw roku bralem sulfalazine 500mg,3razy po 2 tabletki po kontroli u lekarza chyba z 4miesiace temu lekarz zmienil dawke na 2razy po 3 tablek. 2 miesiace temu na kontroli zalecil brac asamax500mg. zarzywam od tygodni czuje sie ok ale muj stolec sie zmienil jest bardziej luzny i zauwazylem ze raz na jakis czas pojawiają sie sladowe ilosci krwi . po sulfalazynie raczej tego nie mialem teraz wizyte mam w marcu czy lekarzow powiedziec ze raczej lepsza byla sulfa.
Odpowiedź na pytanie znajduje się poniżej.
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Witamy serdecznie!

Zebraliśmy dla ciebie dodatkowe informacje dotyczące tematów poruszanych w pytaniu. Skorzystaj z linków poniżej, aby dowiedzieć się więcej:

  • Wrzodziejące zapalenie jelita grubego – Wrzodziejące zapalenie jelita grubego to stan zapalny w obrębie jelita, a w szczególności odbytnicy. Owrzodzenia jelita grubego pojawiają się na podłożu zapalnym i mikroropni w błonie śluzowej jelita grubego. Zmiany te krwawią, ulegają wtórnym zakażeniom, pogłębiają się, a czasem przebijają ścianę jelita.

Nasi lekarze odpowiedzieli też na kilka podobnych pytań innych użytkowników: