Co robić, gdy badanie prenatalne wykazało sploty naczyniówkowe?

Potrzebuję porady. Na tą chwilę jestem w 14tyg ciąży. Tydzień temu miałam 1sze badanie prenatalne które wykazało małe sploty naczyniówkowe. Dla mojego lekarza bardzo to się nie podoba. Chociaż daje nadzieję że sploty mogą się rozwinąć do 20tyg ciąży to jednak ta nadzieja jest bardzo mała. Nos i jak bardzo duże konsekwencje to poniesie za sobą i że dziecko będzie mocno chore Nie wiemy co robić i co myśleć . Czy jest nadzieja ze będzie dobrze?

Lek. Michał Lenard

Na chwilę obecną trudno powiedzieć jak rozwinie się sytuacja. Z pewnością trzeba będzie regularnie wykonywać badania, konsultować się z ginekologiem prowadzącym ciążę i stosować się do jego zaleceń. Niestety nic więcej nie mogę Pani doradzić. Pozdrawiam!