Mężczyzna , 24 lata Witam. Nabawiłem się martwicy nerwu,Ciężkie Porażenie nerwu pośrodkowego. Zdażyło się to 1 listopada, trwa do teraz. Od 3 miesięcy czuje ból, cholerny ból ręki. Zrezygnowałem z pracy (mam 23 lata) bo nie można normalnie funkcjonować. Miałem badanie EMG i neurochirurg zalecił rehabilitacje która i tak nic nie pomaga, a ból po jednym dniu zabiegów, które trwaja godzine jest jeszcze większy. Zabieg nie wchodzi w gre bo "nerw nie jest przerwany i trzeba czasu". Biorę tabletki doreta. Jakieś porady?
Odpowiedź na pytanie znajduje się poniżej.
Zaufany specjalista Umów wizytę
Edytuj odpowiedź

Z opisu wynika, że ma Pan uszkodzony nerw, prawdopodobnie mechanicznie. Proszę spróbować neuromobilizację nerwu, gdyż możliwe, że nerw jest nadal uwięźnięty (uciskany) przez jakąś strukturę anatomiczną i stąd bolesność. Po 3 miesiącach ból powinien zdecydowanie osłabnąć. Skutecznym zabiegiem powinien być TENS, szczególnie w opcji modulowanej, stosowany powyżej 30-40 min. Proszę skonsultować się z dobrym fizjoterapeutą neurologicznym w Pana miejscowości. Warto też sprawdzić czy ból nie ma innego źródła w obrębie dłoni.

 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Witamy serdecznie!

Zebraliśmy dla ciebie dodatkowe informacje dotyczące tematów poruszanych w pytaniu. Skorzystaj z linków poniżej, aby dowiedzieć się więcej:

  • EMGEMG (badanie elektromiograficzne) opiera się na rejestracji czynności elektrycznej mięśni. Czynność ta jest wynikiem zdolności wybiórczego przenikania jonów sodu i potasu przez błonę komórki mięśniowej w trakcie jej pobudzenia przez impuls nerwowy.
  • Rezonans magnetyczny – Rezonans magnetyczny (MRI) jest badaniem obrazowym zmian chorobowych w ciele pacjenta. Tomografia rezonansu magnetycznego jest wykonywana głównie w diagnostyce mózgu, tj. w celu wykrycia takich schorzeń, jak wady wrodzone, guz mózgu, zmiany zapalne tkanki mózgowej, zmiany demielinizacyjne, zmiany naczyniowe mózgu (angio MRI mózgu).

Nasi lekarze odpowiedzieli też na kilka podobnych pytań innych użytkowników:

Artykuły na ten temat
Ból głowy - przyczyny, objawy, rodzaje, leczenie

Leczenie bólu głowy bez leków - to możliwe!

Leczenie bólu głowy bez leków - to możliwe!

Ból głowy jest jedną z najczęstszych dolegliwości na świecie. Kiedy nas dopada, najchętniej sięgamy po tabletkę, aby jak najszybciej przynieść sobie ulgę. Ale tym samym uodparniamy się na działanie leku, a ponadto obciążamy żołądek. Ból możemy pokonać...