Co robić z tym bólem dołu kręgosłupa?

Witam mam problem od 2 tygodni z bólem dolnym kręgosłupa wraz z pośladkami po prawej o lewej stronie kuje blisko kości ogonowej maści i tabletki nie pomagają masaże robię codziennie wraz z rolka masująca proszę o poradę prześwietlenie było robione nic nie wykazało proszę o poradę ?

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

przyczyn występującego u Pani bólu dolnej części kręgosłupa może być wiele. Najczęściej powstaje on w wyniku urazu mechanicznego lub przeciążenia mięśni kręgosłupa. Może się też zdarzyć, że przyczyną są choroby zwyrodnieniowe, czy też reumatyczne

Pomijając kwestię przyczyn takiego bólu, przejdźmy do domowych sposobów radzenia sobie z nim. Na pewno powinna Pani odciążyć kręgosłup, czyli nie wykonywać czynności, które w jakiś sposób mogą prowadzić do jego nadwyrężenia (powstrzymanie się od dźwigania ciężkich rzeczy, unikanie schylania się itp.) Jeżeli ból jest spowodowany jakimś urazem, to w braku innych przeciwwskazań, należy powziąć odpowiednie leczenie objawowe (np. przyjmowanie leków przeciwbólowych.)

Najbardziej pomocną metodą leczenia jest jednak fizjoterapia. Nie powiedziała Pani kto wykonuje masaże odcinka lędźwiowego. Możliwe, że potrzebna jest tutaj fachowa pomoc odpowiedniego fizjoterapeuty.

Jeżeli ból się nasila, zalecamy udanie się do lekarza, który będzie w stanie lepiej zdiagnozować przyczynę Pani bólu i zaproponuje odpowiednie leczenie.

W wolnej chwili zachęcamy do zapoznania się z naszym artykułem dotyczącym dolegliwości odcinka lędźwiowego kręgosłupa:

https://portal.abczdrowie.pl/bole-kregoslupa-w-odcinku-ledzwiowym

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.