Co spowodowało nagłe zawroty głowy i wymioty?

Dzień dobry. Moją mamę dzisiaj złapały silne zawroty głowy a później zaczęła wymiotować bardzo często. Prawie nigdy nie choruje, bierze tabletki na serce bo ma komorę z drugiej strony (nie wiem jak to dokładnie się nazywa ) nie ma biegunki. W nocy jadła śledzie bo strasznie chciało jej się jeść. Jest bardzo wrażliwa na zapachy i wymiotuje jak coś poczuje. Wiem ze objawy jak w ciąży ale to wyklucza. Co to może być ? Możliwe ze to grupa żołądkowa ?

Witam!
Prawdopodobnie pytanie nie jest do mnie skierowane. Być może po tych nocnych "kaprysach" dietetycznych ze śledziami, w skutek jakiegoś błędu dietetycznego, infekcji lub zaburzeń emocjonalnych pojawiły się zawroty głowy i objawy gastryczne.
Należy zachować spokój, porobić badania, a w wypadku, gdy wszystko wyjdzie prawidłowo, a objawy będą się nadal utrzymywać proszę się skontaktować z psychologiem lub psychiatrą.
Z poważaniem
W. Łuczkowski