Co stosować na zatrucie pokarmowe?

Witam ja mam takie pytanie moj chłopak zatruł się zupą i wymiotuje i jest osłabiony co bym mogła zrobić lub kopić na tą dolegliwość ?.Pozdrawiam

Witam i proponuję:
- Lek rozkurczowy, który działa też przeciwwymiotnie np. No-spa Forte - można ją stosować do 3xdz po 1 szt.,
- Probiotyk np. Dicoflor 60 2x 1, lub podobny preparat,
- Odpowiednie nawodnienie, gotowy preparat z elektrolitami i glukozą np. Gastrolit lub podobny - 1 szklankę po każdym epizodzie wymiotów.
- Do tego dieta lekkostrawna, leżenie, spokój a w razie braku poprawy w ciągu 2 dni, lub pogorszenia, kontakt z lekarzem np. proszę wezwać lekarza POZ na wizytę domową.

Pozdrawiam.