Co takiego mogłam czuć w brzuchu podczas seksu?

Jestem kobietą, mam 20 lat. Otóż jakieś 3 tygodnie temu uprawialiśmy seks bez zabezpieczenia (koniec był już zabezpieczony), myślałam, że jestem w ciąży, lecz niestety okres nadszedł (dość dziwnie, ponieważ pierwsze dni to było plamienie, dopiero później normalny okres).
Ostatniego dnia okresu znów uprawialiśmy, bezpieczny tym razem, seks. Podczas głębokiej penetracji czułam, jakby partner w coś uderzał w jakieś obce ciało we mnie, dodam, że to bolało.
Co to mogło być? Czy to możliwe, że się źle czuję, nie mogę patrzeć na jedzenie, mam mdłości.

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!

Zawsze gdy występuje podejrzenie ciąży, warto wykonać test ciążowy lub, jeszcze lepiej, badanie na poziom beta HCG we krwi, wykonywane od ręki w każdej przychodni. Najprawdopodobniej „tym czymś” bolącym podczas stosunku jest szyjka macicy, uderzana podczas stosunku.
Do takich nieprzyjemnych wrażeń predysponowane są kobiety o krótkiej pochwie. Może się Pani o to zapytać swojego ginekologa przy następnej wizycie. W takim przypadku może pomóc odpowiedni dobór pozycji seksualnych, w których penetracja nie jest głęboka.
Bolesnych stosunków nie należy jednak nigdy lekceważyć, ich przyczyną może być bowiem endometrioza czy torbiel na jajniku.

Pozdrawiam serdecznie!