Co trzeba robić przy częstych zawrotach głowy?

Witam. Od jakiegoś czasu mam zawroty głowy, zaburzenia równowagi, mrowienie rąk i nóg, sztywny kark i napete mięśnie. Byłam u lekarza rodzinnego i skierował mnie na rentgen odcinka szyjnego. Okazało się że to zniesiona lordoza. I teraz pytanie czy te zawroty od tego i jak dalej się leczyć, aby objawy ustały.

Redakcja abcZdrowie

Witam,

jak najbardziej wymienione przez Panią objawy mogą mieć związek ze zniesioną lordozą odcinka szyjnego. Najczęściej osoby ze zniesioną lordozą odczuwają dolegliwości bólowe w tym odcinku, drętwienie i mrowienie rąk, sztywność w okolicy karku oraz zawroty głowy. Nierzadko zdarza się, że pacjent odczuwa również szum w uszach, cierpi na bezsenność i jest nerwowy. W skrajnych przypadkach może dojść nawet do omdleń.

Aby rozpocząć leczenie najlepiej udać się bezpośrednio do lekarza ortopedy, rehabilitanta bądź fizjoterapeuty, który może zalecić rehabilitację. Jest ona kluczowa podczas leczenia, ponieważ odpowiednio dobrane ćwiczenia są w stanie przynieść ulgę.

Doraźnie można zastosować leki przeciwbólowe lub przeciwzapalne, jednak największe znaczenie ma zmiana dotychczasowych nawyków – czyli utrzymywanie prawidłowej postawy ciała oraz dbanie o odpowiednią ilość ruchu. Poprawę można zauważyć także po masażach, pływaniu oraz gimnastyce korekcyjnej.

Więcej na temat tego problemu znaleźć można pod linkiem: https://portal.abczdrowie.pl/lordoza.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.