Co znaczą powiększone węzły chłonne za uszami w ciąży?

Mam 28 lat jestem w 24 tyg ciazy od jakis 2 miesiecy wyczowam za uszami tak jak by obok szczeki powiekszone wezly caly czas je dotykam wiec zaczynaja lekko bolec i sie powiekszac pewnie od ucisku. Caly czas mi splywa wydzielina po scianie gardla wyniki morfologia mocz i rozmaz mikroskopowy mam w normach. Czy to moze byc ziarnica? Czy np problem z zatokami?

Lek. Tomasz Budlewski

Sadze ze konieczne jest usg tej okolicy i Ew dalsza diagnostyka a Jakieś cechy infekcji?