Co znaczą te dolegliwości intymne?

Witam. Dokładnie tydzień temu zaczęły mnie swędzieć wargi sromowe i odczuwałam ból przy wejściu do pochwy. Ginekolog przepisał mi Pimafucin i kazał stosować przez 3 dni a potem lactovaginal do odbudowy flory bakteryjnej. Świąd zanikł aczkolwiek nadal występuję ból przy wejściu do pochwy co uniemożliwia stosunek seksualny, ponieważ po tym odczuwam mocny ból. Wieczorami także występuje parcie na mocz. Co to może być i co stosować?

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry,

w Pani przypadku konieczny jest ponowny kontakt z lekarzem, który na podstawie szczegółowych badań będzie mógł stwierdzić, co powoduje te dolegliwości. Tego typu objawy mogą świadczyć o infekcji narządów intymnych. Może być ona spowodowana m.in. przez zakażenie bakteryjne lub wirusowe. Czasami takie problemy mogą być również związane z zakażeniem grzybiczym. W zależności od rodzaju infekcji pacjent może odczuwać świąd i pieczenie oraz wzmożoną tkliwość tych miejsc. Czasami mogą pojawić się również nieprzyjemne upławy.

Leczenie takich dolegliwości powinno zawsze przebiegać w ścisłej konsultacji z lekarzem. Specjalista może zlecić wykonanie bardziej szczegółowych badań. Wspomina Pani również o występowaniu parcia na mocz. Być może warto było skonsultować się dodatkowo z urologiem, aby sprawdzić, czy jego przyczyną nie są przypadkiem problemy z układem moczowym. Proszę nie zwlekać z wizytą u specjalisty, aby nie dopuścić do rozwoju infekcji.

Zachęcamy do zapoznania się z artykułem dotyczącym infekcji narządów intymnych opublikowanym na portalu abcZdrowie.pl:

https://portal.abczdrowie.pl/czy-mozna-skutecznie-wyleczyc-infekcje-intymne

Warto również sprawdzić, co na podobne pytania odpowiadają specjaliści portalu:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/swiad-okolic-intymnych-u-20-latki

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/pieczenie-i-swiad-okolic-intymnych-czy-to-grzybica

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.