Co znaczy poziom cukru na pograniczu?

Witam, mam pytanie do Państwa odnośnie mleka wielbłądziego. Opiekujemy się moim dziadkiem, który jest chory a cukrzycę. Dziadek ma 85 lat i choruje od 64 roku życia. Nie bierze zastrzyków insulinowych, w tym momencie bierze metforminę i jest na diecie. Ale ostatnio jego wyniki się pogarszają (miał teraz 160 jednostek cukru na czczo i nie mogliśmy zbić) i lekarze mówią, że jest tak trochę na pograniczu. Wyczytałam w internecie, że mleko wielbłądzie poprawia wrażliwość insulinową. Na ile jest to prawda i gdzie szukać jakiś bardziej konkretnych informacji na ten temat? Będę bardzo wdzięczna za odpowiedź. Pozdrawiam!

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

Niestety nie znalazłam żadnych polskich doniesień na temat mleka wielbłądziego. U osób starszych zwykle mniej rygorystycznie podchodzi się do zbyt dużego poziomu glikemii, obawiając się hipoglikemii i jej następstw. Myślę, że w takim wypadku poza regularną kontrolą u lekarza prowadzącego, warto jest skorzystać z porady dietetyka.