Co znaczy ten język geograficzny?

Dlaczego pojawia mi się język geograficzny, po bokach mosznowy. Co jakiś czas mi się to pojawia, zazwyczaj zaczyna się od czubka języka jako czerwona plamka, trochę piecze i pobolewa jak po delikatnym poparzeniu. Aktualnie cały język zrobił się taki po zjedzeniu chipsów. Czy jest to możliwe od jakiejś alergii na niektóre substancje, na jakieś jedzenie? Można to ograniczyć w domowym zakresie?

Jest wiele teorii dotyczących języka geograficznego. Pierwsza i najprawdziwsza to taka jego uroda genetycznie uwarunkowana i nie zaliczana do chorób. Druga to reakcja na niektóre spożywane pokarmy głównie przyprawy egzotyczne i owoce południowe. I to też nie jest choroba. Tragedia zaczyna się wtedy jak Wy i lekarze zaczynacie go "leczyć". Smarowanie pędzlowanie płukanie odkażanie antybiotyki leki przeciw grzybicze itd......Zostawcie go w spokoju a będzie dobrze.