Co zrobić, jeżeli rozgrzany węgiel wpadł mi do oka?

Witam, dziś bedac na grillu nachylilem się do rozgrzanego węgla który nagle strzelił mi w oko. Poczułem w nim ogromne ciepło. Przez chwilę nie moglem otworzyć oka. Pod okiem lekko wypalilo mi skore. Po paru minutach otworzyłem oko i od razu przemylem wszystko zimna woda oraz robiłem okłady z dodatkiem lodu. Oko mnie lekko boli, trochę jak przy przemęczeniu. Czy mam się czego obawiać?

Lek. Tomasz Budlewski

Sadze ze w takim wypadku nalezy zgłosić się na izbę przyjęć ostrego dyżuru okulistycznego