Co zrobić w przypadku krwawienia wywołanego przez Glucophage?

Witam. O lipca przyjmuje Glucophage 1000 xr z powodu stanu przedcukrzycowego i IO. Przepisane przez ginekologa endokrynologa.Od kilku lat przyjmuje również Limetic. Zwykle mialam tylko plamienia, delikatne raz, na kilka miesięcy. Wszystkie badania gin. wykonane w maju w porządku. Pojawiło się krwawienie, przez pierwsze 3 dni bardzo obfite,do tego stopnia, że nie mogłam wyjść z domu. Nastepne dni już spokojniej, tyle tylko że trwa to już 10 dzień. Krew jest zywoczerwona, nie ma żadnych skrzepow, śluzu, nie ma zapachu. Jestem poza domem, wolałabym na konsultacje do swojego lekarza iść, ale będzie to możliwe dopiero za ok 4 tygodnie.Wizyta u lekarza w obcym kraju to trochę stres dla mnie. Ogólnie czuje się bardzo dobrze. Wręcz znakomicie. Czy Glucophage moe mieć wpływ na takie krwawienie? Jeśli tak, to czy jest szansa że to się unormuje?

Lek. Tomasz Budlewski

jeśli od lipca jest przyjmowany lek to raczej teraz nie spowodował krwawienia konieczna pilna konsultacja ginekologiczna i raczej nie należy czekać i udać się do lekarza tam na miejscu.