Co zrobić w przypadku niedowagi u 23-latki?

Moje BMI wynosi zaledwie 15,6. Od 5 lat moja waga stoi w miejscu. Wystepuja takze typowe skutki niedowagi : sucha skora, problemy z krazeniem, brak okresu, ciagle uczucie zimna a nawet objaw Raynahda. Zdaje sobie sprawe z tego jak wygladam i ze nie jest to dobry widok. Mimo ze probuje przytyc nie przynosi to rezultatow przez co trace checi i przestaje jesc. W takich okresach moja dieta jest strasznie uboga. Nie mam ochoty na jedzene bo nie widze w tym sensu. Czy oprocz utrzymywania diety powinnam szukac pomocy u psychologa?

Dzień Dobry Pani,

Dziękuję Pani za kontakt i że podjęła Pani wstępną decyzję, by pomóc samej sobie, bo pomoc specjalistyczna (psychologiczna/psychoterapeutyczna/lekarska) jest dla Pani niezbędna!

Chcę Pani powiedzieć, że spadek wagi u Pani, poniżej wskaźnika masy ciała 17,5 BMI jest pilnym! wskazaniem do hospitalizacji - u Pani jest 15,6 BMI.

Zaprezentowane przez Panią symptomy, postrzegam jako wielowątkowe.

Z jakiegoś powodu/powodów
przestała Pani wystarczająco dobrze się odżywiać.
Napisała Pani, że od pięciu lat Pani waga "stoi w miejscu"
Zrelacjonowała Pani swoje objawy, z których wnioskuję że jest Pani świadoma siebie i tego jak wygląda, za słowami Pani: "...Zdaje sobie sprawe z tego jak wygladam i ze nie jest to dobry widok.... "

Ucieszyło mnie, że poszukuje Pani dla siebie poradzenia sobie z wyzwaniem.

Chcę Pani powiedzieć, że potrzebuje Pani solidnego leczenia szpitalnego oraz psychoterapii z farmakoterapią.
Proces leczenia anoreksji, jest procesem terapeutycznym, kompleksowym oraz trwającym czasowo.

Potrzebuje Pani wsparcia specjalistycznego, sama Pani próba i chęć przybrania na wadze jest kluczowa, jednak pomoc terapeutyczna, w utrzymaniu ciągłości postępowania, są konieczne.

Wspieram Panią mentalnie :)

Z przesłaniem dla Pani Tego, Co jest Pani najbardziej teraz potrzebne!

irena.mielnik.madej@gmail.com tel. 502 749 605