Co zrobić w przypadku wahań nastroju oraz napadów autoagresji?

Mam 20 lat. Od kilku lat cierpię z powodu obniżonego nastroju i napadów autoagresji. Jest to na tyle niepokojące że przeszłam już kilka prób samobójczych, jedna skonczyla się w szpitalu, gdzie skierowano mnie do szpitala psychiatrycznego. Po wywiadzie z lekarzem jednak nie zostałam tam na leczenie. Nie chcę tam znów trafić i umówiłam się do lekarza psychiatry, który boję się że mnie tam skieruje bez mojej zgody. Ogólnie mam plany na przyszłość i cieszę się z życia ale przychodzą momenty, w których sobie nie radzę. Szkoda tylko ze dzieje się to w taki a nie inny sposób. Kiedys już uczęszczałam na psychoterapię i regularnie widzialam się z psychiatrą jednak skończyłam to 2 lata temu. Dzisiaj jestem w stanie powiedzieć ze wróciłam do tego co było. Dlatego po ostatnim napadzie autoagresji zapisalam się do psychiatry i boję się jak przebiegnie ta rozmowa. Czy istnieja duże szanse ze znowu mnie tam skierują?

Dzień Dobry Pani,

Dziękuję, Pani, że podzieliła się Pani Swoimi doznaniami emocjonalnymi.
Z Pani opisu, wnioskuję, że wewnętrznie Pani cierpi, a tak nie musi być!
Mam nadzieję, że już samo podzielenie się, przyniosło Pani ulgę.

Ucieszyło mnie, że rozważa Pani ponowną konsultację specjalistyczną, co znaczy że poszukuje Pani dla Siebie pomocy i to jest ten mały krok, który może być początkiem ogromnych/konstruktywnych dla Pani zmian.
Bo wielka zmiana zaczyna się od myśli.

Jestem przekonana, że jest w Pani dużo zasobów, by podjąć wyzwanie zmierzenia się z Tym, Co dla Pani tak trudne.
Mało napisała Pani o Sobie, o Swoim życiu osobistym, a przeszłe zdarzenia
(często nieświadome) nadają znaczenie teraźniejszości.

Podsumowując, mocno Panią inspiruję i równocześnie wspieram, w decyzji osobistego kontaktu z Lekarzem, jak również w podjęciu ponownej psychoterapii, która jest dla Pani niezbędna - po to by wiedziała Pani, jak Sobie radzić, kiedy "przychodzą takie momenty".

Z przesłaniem dla Pani tylko radości i pomyślności!

irena.mielnik.madej@gmail.com
tel. 502 749 605

Witam, dobrze że korzysta Pani z pomocy, zapisała się Pani do lekarza psychiatry. Rozumiem że niepokoi Panią myśl o wizycie. Proszę się nie obawiać. Każdy czasem potrzebuje wsparcia i pomocy innych. Dobrze że zrobiła Pani pierwszy krok aby sobie pomóc. Pierwszy krok jest zawsze najtrudniejszy. Proszę skorzystać z psychoterapii. Proszę pomyśleć o swoich planach na przyszłość, porozmawiać o swoich pragnieniach i potrzebach, dalej cieszyć się życiem. Pomoc specjalistyczna będzie pomocna w tym aby łatwiej było Pani osiągnąć swoje cele, rozpoznać to co można zmienić, nauczyć radzić sobie na co dzień.
Pozdrawiam
Dorota Nowacka