Co zrobić w przypadku problemów z pamięcią i koncentracją, zaburzeń snu oraz drażliwości?

Witam. Od dłuższego czasu mam problemy z pamięcią, koncentracją, mam problemy ze snem, jestem drażliwa, łatwo wpadam z radości w gniew, z gniewu w smutek i przygnębienie i tak w kółko. Jestem ogólnie wszystkim zmęczona. Nie pracuje, zajmuje się domem i dziećmi. Zaczynam się bać o moją psychikę. Objawy pogłębiły się po urodzeniu dziecka. Lekarz rodzinny powiedział że to efekt przemęczenia ale nie jestem pewna czy to jest to. Dodam że wiele przeszłam w życiu. Czy to może być faktycznie przemęczenie? Czy może coś innego?

Dzień Dobry Pani,

Zacznę od tego, ze zbyt mało napisała Pani o sobie, z drugiej strony ucieszyło mnie, że poszukuje Pani dla siebie pomocy.
I słusznie!
Zaprezentowane przez Panią symptomy wskazują na wyczerpanie psychiczne/fizyczne/mentalne
i jest to czas by na poważnie zatroszczyła się Pani o samą siebie.

Jak?
Warto byłoby sięgnąć po wsparcie specjalistyczne, by pod okiem Psychologa poukładała Pani swoje priorytety, delegując część obowiązków Małżonkowi/Partnerowi.
Albo korzystając ze wsparcia najbliższych dla Pani Osób, np. Rodziny.
Warto byłoby by znalazła pani czas tylko dla siebie, np. jedną/pełną godzinę, np. trzy razy w tygodniu - w zależności od potrzeb, tylko dla siebie, zapewniając troskliwą/odpowiedzialną opiekę dla Dzieci.

Sugerowałabym dla Pani kontrolną/osobistą konsultację diagnostyczną neuropsychologiczną, celem oceny funkcji poznawczych (pamięć, uwaga, koncentracja) o których Pani zasygnalizowała
i które Panią zaniepokoiły.

Proszę nie czekać i sięgnąć po niezbędne dla Pani wsparcie.

Zapraszam panią serdecznie, pracuję online - via Skype, co mogłoby być dla Pani pomocną alternatywą.

Z życzeniami dla Pani tego, co jest Pani tak potrzebne!

irena.mielnik.madej@gmail.com
tel. 502 749 605