Co zrobić w przypadku zaburzeń oddychania podczas astmy?

Dzień dobry. Chciałabym zrozumieć dlaczego wciąż muszę szybko nabierać oddechy i coraz głębsze a wcale mi ich nie brakuje. Jakbym była po jakimś wysiłku. Czasem czuję że mogę oddychać może że 2 razy i wystarczy w ciągu minuty, że nie muszę prawie w ogóle oddychać. Dodam że choruje na astmę przyjmie Fostex i nie coraz 400mg magnezu w tabletce, czy to ma jakiś wpływ na mój nie prawidłowy oddech?

Lek. Wojciech Zygmunt

Głębsze oddechy mogą być związane z nasileniem duszności, którą definiuje się jako subiektywne uczucie braku powietrza. Nasilenie duszności może wynikać z braku optymalnej kontroli astmy oskrzelowej. Warto udać się do lekarza, w celu dokonania obiektywnej oceny nasilenia astmy i ewentualnie zmiany sposobu leczenia. Pozdrawiam i życzę zdrowia.