Jaka jest przyczyna gwizdu podczas oddychania?

Witam. Od 3-4 miesiecy miewam problemy z oddychaniem, gdzie przy oddechu jest gwizd, najczesciej najwiekszy problem z oddychaniem miewam rano, a przemija najczesciej wtedy, lecz nie calkowicie, jak wysmarkam nosa i wypluje nadmiar wydzieliny. Byłem z tym u lekarza, mialem robione przeswietlenie pluc, po czym wynik byl pozytywny, ze wzgledu na oddawanie regularnie krwi, wyniki krwi pobralem co tez okazaly sie byc pozytywne, lekarz wskazal wizyte u Alergologa, lecz zanim ta wizyta nastapi, to minie pol roku czasu, bo tyle musze czekac. Moze jest jakas inna przyczyna tego ? Moze da sie jakos to zalagodzic?

Lek. Wojciech Zygmunt

Polecam wykonanie u pana badania spirometrycznego. Być może występuje u pana astma oskrzelowa. Wizyta u alergologa również jest wskazana. Może pan spróbować wypytać lekarza rodzinnego o wziewny lek, który będzie pan stosował doraźnie w przypadku takich napadów duszności i świszczącego oddechu (np. ventolin). Po ewentualnym postawieniu diagnozy astmy oskrzelowej, leczenie będzie trzeba zmodyfikować w zależności od nasilenia. Pozdrawiam i życzę zdrowia.