Co zrobić z moim bólem głowy?

Witam. Kilka dni temu uderzyłam się w glowe, a raczej spadłam z łóżka na ławę szklana o zaokroglanym kancie i uderzyłam o nią dość mocno (byłam pod wpływem alkoholu). Od tego czasu głowa mnie boli w tym miejscu, trochę mniej ale jednak boli. Nie mam siniaka, żadnego guza nie jest to nawet zaczerwienione. Boli głównie przy dotyku, ale bardzo się stresuję a przez sytuację z koronawirusem ciężko będzie się dostać do specjalisty. Dodam że nie straciłam przytomności, nie kręci mi się w głowie, nie chce wymiotować, a źrenice również obserwuję na bieżąco. Martwi mnie tylko ten ból... Co powinnam zrobić?

Redakcja abcZdrowie

Witam,

choć bez podstawowych badań trudno bez cienia wątpliwości zapewnić Panią, że nie ma powodu do obaw, to uderzenia w głowę zazwyczaj są bolesne. Niemniej czaszka czy raczej jej kości, należą do wyjątkowo twardych – w końcu ich nadrzędnym zadaniem jest ochrona mózgu przed uszkodzeniem. Proszę zapoznać się z odpowiedzią naszego eksperta na to pytanie: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/silne-uderzenie-w-czesc-ciemieniowa-glowy.

Na pewno brak dolegliwości neurologicznych, świadczących o urazie tego organu, jest dobrym znakiem. Mdłości, zawroty głowy czy nadmierna senność to najczęstsze objawy wstrząśnienia mózgu.

Odsyłam do artykułu: https://portal.abczdrowie.pl/wstrzasnienie-mozgu-opis-objawy-leczenie-powiklania.

Jeżeli jest Pani zaniepokojona, to warto skonsultować się z internistą, zebranie wywiadu i podstawowe badanie fizykalne pozwoli na podjęcie decyzji o ewentualnym poszerzeniu diagnostyki (TK głowy), choć raczej nie będzie to konieczne.

Być może przydatny okaże się także ten materiał: https://portal.abczdrowie.pl/urazy-glowy.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.