Co zrobić z tą błoną dziewiczą?

Witam, mam duży problem. Już nie wiem jak sobie z nim poradzić. Nie widzę szans by się coś zmieniło... Mam 30 lat i nadal jestem dziewicą, od 5 lat próbuje przeżyć swój pierwszy raz z moim partnerem ale nic nie wychodzi. Penis nie chcę za każdym razem wejść, zawsze to samo. Byłam już u seksuologa ale nic mi nie pomógł, oprócz zwykłej rozmowy, która nic nie dała. Nie wiem co robić dalej, gdzie szukać pomocy. Pozdrawiam

Redakcja abcZdrowie

Witam,

przede wszystkim proszę zgłosić się do ginekologa – konieczne jest ustalenie czy przyczyna problemu ma charakter fizjologiczny, zaś w drugiej kolejności może Pani szukać pomocy psychologa lub seksuologa. Proszę zapoznać się z naszym artykułem: https://portal.abczdrowie.pl/blona-dziewicza.

Jeżeli przez ostatnie lata bezskutecznie próbowała Pani przeżyć inicjację seksualną to oznacza, że bez pomocy specjalisty jest to niemożliwe. Przyczyną może być zbyt gruba błona dziewicza, której przebicie członkiem jest niemożliwe. Wymaga to zabiegu chirurgicznego. Inne przyczyny to np. wada anatomiczna pochwy, ale też suchość pochwy uniemożliwiająca penetrację (np. z powodu zaburzeń hormonalnych czy infekcji intymnych).

Niekiedy ze zbyt grubą błoną dziewiczą w parze idzie tzw. pochwica. Co prawda dotyczy to tylko 2% kobiet, jednak nie jest to wykluczone. Tutaj więcej szczegółów: https://portal.abczdrowie.pl/pochwica. W takiej sytuacji poza chirurgicznym usunięciem błony dziewiczej konieczne mogą być leki – rozkurczowe, przeciwbólowe, a nawet przeciwlękowe.

Przed właściwym zbliżeniem z partnerem seksuolog może także zaproponować trening funkcjonalny, opierający się m.in. na powolnych próbach penetracji pochwy za pomocą gadżetów seksualnych itd.

Być może zainteresuje Panią także ten artykuł: https://portal.abczdrowie.pl/jej-pierwszy-raz.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.