Czy powinnam iść z tym problem0em do ginekologa?

Dzień dobry, ostatnio borykam się z pewnym problemem. Na starcie powiem, że mam 18 lat i jestem dziewicą od pewnego czasu postanowiłam w końcu współżyć ze swoim chłopakiem, lecz przy włożeniu penisa do pochwy jak i do tyłka odczuwam bardzo duży ból przypominający kłucie przez to nie da się rozpocząć stosunku członek nie chce wejść. Próbowaliśmy wiele razy i dużo innych pieszczot, lecz przy każdej czynności odczuwam ból. Dodam, że jestem bardzo wrażliwa fizycznie jak i psychicznie. Wydaje mi się to bardzo dziwne, ponieważ chce to poczuć. Proszę o pomoc. Powinnam udać się z tym do ginekologa?

Redakcja abcZdrowie

Witam,

jeżeli deklaruje Pani dużą wrażliwość, to niewykluczone, że każdorazowo próby penetracji pochwy czy odbytu kończą się fiaskiem z powodu stresu i fizjologia nie ma tu nic do rzeczy.

Natomiast, by wykluczyć ewentualne nieprawidłowości w budowie narządu rodnego bądź w samej błonie dziewiczej, na pewno warto zgłosić się do ginekologa na badanie USG. Lekarz powinien ocenić, czy ból podczas prób inicjacji seksualnej jest bólem psychosomatycznym.

Zachęcam do zapoznania się z tym artykułem: https://portal.abczdrowie.pl/przerwanie-blony-dziewiczej.

Proszę pamiętać, że o ile ból podczas prób penetracji pochwy może być spowodowany grubą błoną dziewiczą (niekiedy jej grubość wyklucza seks bez interwencji chirurgicznej), o tyle seks analny jest często problematyczny dla kobiet. Odbyt nie jest fizjologicznie stworzony do penetracji, a do defekacji. Trudniej o naturalne nawilżenie śluzówki odbytu, a dodatkowo stosunku nie ułatwia rozmiar prącia partnera. Być może więc akurat problemy z seksem analnym mają związek z brakiem Pani doświadczenia.

Być może przydatny okaże się także ten materiał: https://portal.abczdrowie.pl/jej-pierwszy-raz.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.