Czy opóźnienie okresu to wina tego zbliżenia?

Dzień Dobry. Mam problem. Dwa tygodnie temu z chłopakiem uprawiałam seks analny. Chłopak tylko 1 wprowadził penisa do odbytu. Nie powiem ale trochę to bolało... Chłopak nie wpuścił nasienia nigdzie ale mógł wprowadzić nie wiele Preejakulatu. Boje się, że mogę być w nie chcianej ciąży. Nadmienię, że okres spóźnia mi się 3 dni. Proszę o odpowiedź ponieważ bardzo się niepokoję.

Redakcja abcZdrowie

Witam,

seks analny nie prowadzi do ciąży – w przypadku gdy dochodzi do ejakulacji w odbycie istnieje co prawda ryzyko, że nasienie spłynie z odbytu do pochwy, jednak przy zachowaniu środków ostrożności jest to mało prawdopodobne.

Zachęcam do zapoznania się z naszym artykułem: https://portal.abczdrowie.pl/prawdopodobienstwo-ciazy.

Jeżeli w Państwa przypadku nie doszło do wytrysku w odbycie czy okolicach pochwy, to nie ma powodu do obaw. Proszę jednak pamiętać, że z seksem analnym wiąże się nie tylko ryzyko zapłodnienia – to bowiem jest znikome – lecz zwłaszcza ryzyko infekcji intymnej. Z uwagi na obecność chorobotwórczych drobnoustrojów, w tym bakterii E.coli, zaleca się, by seks analny uprawiać z prezerwatywą.

Być może zainteresuje Panią także ten materiał: https://portal.abczdrowie.pl/nauka-seksu-analnego.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.