Cukrzyca ciążowa i dziecko urodzone z niedocukrzeniem

witam Mam takie pytanie jak byłam w ciąży miałam cukrzyce ciążowa i musiałam brać insulinę, bo dieta nic nie pomagała ,miałam tez nadwagę i prawdopodobnie stąd się wzięła ,dziecko urodziło się z waga 3250 ale miało niedocukrzenie i chciała się dowiedzieć czy w przyszłości moje dziecko możne mieć problemy z nadwaga i czy możne dostać cukrzycy ?

Jest taka możliwości, wpłynie na to przede wszystkim prowadzony sposób życia przez dziecko - po pełną dorosłość aczkolwiek nie ma większego wpływu na niego to, że Pani miała cukrzycę. Większe prawdopodobieństwo jest u Pani na to, że w ciągu 15 lat rozwinie się cukrzyca typu II.

Witam, niestety nie da się tego wykluczyć, ale należy dbać o to, by dziecko było racjonalnie odżywiane, utrzymywało masę ciała w zalecanych wartościach dla wieku i gdy to będzie już możliwe, na stałe należy włączyć aktywność fizyczną, czyli należy prowadzić racjonalny i zdrowy tryb życia.
Pozdrawiam serdecznie