Ćwiczenia wyszczuplające łydki

Witam, mam 20 lat i moim problemem jest mocno umiesniona lewa lydka (obwod 40 cm, przy czym prawa lydka ma w obwodzie 31 cm), ilosc tkanki tluszczowej w tej nodze jest naprawde nie duza. Nasuwaja mi sie teraz 2 pytania: 1. Jak wyszczuplic lewa lydke? 2. Jakie ćwiczenia będą najefektywniejsze w przypadku przybrania masy miesniowej w lydce prawej? Roznica ta spowodaowana jest różnicą w długości nóg, tym samym wiekszym obciazaniem nogi lewej. Z gory dziekuje za odpowiedz :)

Piotr Pilarski

Witam serdecznie,

nie ma sposobu aby skutecznie zmniejszyć masę mięśniową łydki lewej. Może Pani wykonywać ćwiczenia tylko prawą kończyną. Najlepiej na siłowni gdzie głównym zadaniem będzie zginanie nogi w kolanie. Lewa noga w tym czasie odpoczywa.

Pozdrawiam.