Jakie ćwiczenia wykonywać, by wyrównać rozmiar łydek?

Witam. Mam problem z łydkami. Jedna jest grubsza od drugiej o 2 cm. Co mam zrobić, jak ćwiczyć, aby je wyrównać. Czy należy chudszą pogrubić , czy też odwrotnie grubszą wyszczuplić. Jak długo i jakie zatem stosować ćwiczenia aby były tej samej objętości . Czy to jest możliwe? Pozdrawiam.

Witam,

Należy zwiększyć nieco bardziej intensywność ćwiczeń siłowych na chudszą nogę - dodawać np. 4kg większe obciążenie w ćwiczeniach na łydki. Najlepiej zastosować maszyny na siłowni - są bezpiecznie i można kontrolować dokładnie ciężar jaki się stosuje. Efekt powinien być widoczny już w kilka tygodni.

Pozdrawiam,

Agnieszka Michałkiewicz
Dietetyk i Trener personalny

www.klinikazywienia.pl

Witam,
ciało ludzkie nie jest symetryczne i bardzo często obwody ciała np. ud, ramion, łydek różnią się między sobą i nie jest to niepokojące zjawisko. Obawiam się, że mimo ćwiczeń ciężko będzie uzyskać efekt, o który Pani pyta.

Witam Panią,
mimo tego, iż ludzkie ciało nie jest symetryczne, jeśli ten brak dotyczy kwestii symetrii mięśni, w zdecydowanej większości można doprowadzić odpowiednimi ćwiczeniami do jej korekcji. Jeśli chodzi o ćwiczenia, musi się pani skupić na tej mniejszej łydce i wykonywać następujące ćwiczenia: wspięcia na palce jednonóż, dla wzmocnienia efektu może Pani stanąć na jakiejś stabilnej krawędzi np. schodka i rozciągnąć maksymalnie łydkę opuszczając stopę w dół a następnie wspina się Pani maksymalnie w górę,przytrzymując na 1sek. w tej pozycji. To ćwiczenie trzeba wykonać z wyprostowanymi kolanami.Głównym mięśniem pracującym w tym ruchu jest mięsień brzuchaty łydki. Innym ćwiczeniem na zwiększenie obwodu łydki jest takie samo wspięcie na palce, ale wykonane w siadzie ze zgiętą w stawie kolanowym nogą. To ćwiczenie angażuje mięsień płaszczkowaty,który pracuje głównie przy zgiętym kolanie. Ćwiczenie to można wykonać na maszynie zwanej łydkownicą, albo można je wykonać w wersji domowej. Łydka zazwyczaj musi być stymulowana relatywnie większymi obciążeniami z racji jej codziennego"treningu" w czasie chodzenia. Charakterystyczne "pieczenie" w czasie wspięć łydek, świadczy o tym, że trening idzie w dobrym kierunku.
Więcej informacji na stronie.
http://www.wszelaki.fitdietetyk.pl/moja-poradnia/o-mnie/

Pozdrawiam
Robert Wszelaki