Cykl miesiączkowy a stosowanie tabletek antykoncepcyjnych

Dzień dobry, mam pytanie ponieważ mam zrobić badania tsh, LH, prolaktyne itp. między 2-4 dniem cyklu. Jak to jest w przypadku brania tabletek antykoncepcyjnych ? 1 dzień cyklu to dzień po zażyciu ostatniej tabl z opakowania czy 1 dzień wystąpienia krwawienia (2-3 dzień od zazycia ost tabl) ?

Piotr Pilarski

1 dzień cyklu to dzień w którym zażywa Pani pierwszą tabletkę.

Pozdrawiam.