Długość cykli a stosowanie tabletek antykoncepcyjnych

Wita. Kiedy jest pierwszy dzień cyklu i ostatni oraz jak długię są cykle w trakcie brania tabletek? i jeśli drugą tabletkę wziełam z 9 godzinnym opoznieniem a reszte regularnie to czy jestem zabezpieczona?
KOBIETA ponad rok temu

Witam serdecznie. Za pierwszy dzień cyklu uważany jest pierwszy dzień krwawienia menstruacyjnego, a w przypadku systematycznego przyjmowania tabletek - pierwszy dzień przyjęcia tabletki z nowego blistra. W czasie przyjmowania tabletek cykl trwa modelowe 28 dni, a ostatni dzień 7-dniowej przerwy jest zarazem ostatnim dniem cyklu w danym miesiącu. 9 godzinne opóźnienie nie zmniejsza ochrony antykoncepcyjnej jeśli pozostałe tabletki będzie Pani przyjmowała regularnie o zwykłej porze.