Kiedy jest pierwszy dzień cyklu w czasie przyjmowania tabletek?

9 grudnia zaczęłam przyjmować tabletki antykoncepcyjne. Skończyłam brać 29, robiąc 7-dniową przerwę. Okres dostałam dzisiaj, tzn. 2 stycznia. Lekarz kazał mi się zgłosić na cytologię między 10. a 15. dniem cyklu. I tu moje pytanie, pierwszy dzień cyklu to jest pierwszy dzień 7-dniowej przerwy, pierwszy dzień krwawienia, czy pierwszy dzień rozpoczęcia nowego opakowania?

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!
W tym przypadku należy liczyć pierwszy dzień cyklu od rozpoczęcia przyjmowania tabletek antykoncepcyjnych z kolejnego opakowania.

Pozdrawiam