Cysta zatoki szczękowej i powiększone węzły chłonne

mam cyste zatoki szczękowej(3cm-wynikTK).mam powiększone grudki z boku jezyka i na tylnej ścianie gardła(spływa tez wydzielina)oraz powiekszone węzły pod żuchwą.Czy to od tej cysty?Ostatnio chwilami czuje taki promieniujący ból(nie jest silny) jakby lewe ucho,pózniej pod żuchwa z lewej str albo promieniuje w okolicach zębów(są wyleczone)tez z lewej str.Czy to rowniez moze być od tej cysty?podkreslam ze cysta jest po stronie prawej dlatego niepokoi mnie ze boli z lewej.Czy to moze byc nowotwór?:(

Lek. Tomasz Budlewski

Ból i powiększone wężyły chłonne mogą wynikać z infekcji. Proponuję udać się do lekarza otolaryngologa lub stomatologa. Po badaniu będzie można coś więcej powiedzieć. Natomiast odnośnie cysty proponuję udać się do lekarza chirurga twarzowo- szczękowego. Po badaniu lekarz określi konieczność leczenia operacyjnego.