Czas wchłaniania tabletek a wymioty

Witam. Mam pytanie odnośnie czasu wchłaniania się tabletek. Czy faktycznie potrzeba aż 3-4 h na jej wchłonięcie? Przy braniu 16 tabletki z blistra, zawsze biorę ok. 22.00, na drugi dzień ok. 2.30 w nocy wystąpiły u mnie krótkie wymioty (najprawdopodobniej zatrucie badź jednodniowa grypa żołądkowa). Mam świadomość, że minęło dobre 4,5 h. Następnie do 21 tabletki (do wczoraj) wszystko brałam o czasie i nie wymiotowałam. Czy mam się czego obawiać?

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Zważywszy na to, że od połknięcia tabletki do wystąpienia wymiotów upłynęło więcej niż 4 godziny, oraz na to, że była to 16. tabletka w danym cyklu (a nie np. 3.), prawdopodobieństwo osłabienia działania antykoncepcyjnego nie jest duże. Na przyszłość, w razie wystąpienia podobnej sytuacji, proponuję jakiś czas po wymiotach przyjęcie dodatkowej tabletki - wtedy nie będzie żadnych wątpliwości i powodów do obaw.

Pozdrawiam!