Czerwone krosty z białym czubkiem na języku i powiększone węzły chłonne

witam.od 3 tyg mam zmiany na jezyku.czerowne plamy z biala krosta na nasadzie.dentysta okreslil jako zanik brodawek.Natomiast od tygodnia doszly powiekszone wezly chlonne pod szczeka z obu stron.zeby wyleczone.ucisk wokol szyji i troche przy przelykaniu.gardlo ok.w badaniu morfologii wyszla anemia ,hemoglobina 9,2.dostaje zelazo.Bardzo sie niepokoje,czy to nie jakis rak.Gdzie powinnam z tym isc.lekarz ogolny nie zwrocil na to uwagi,na jezyk dal nystatyne

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Rzeczywiście na pierwszy rzut oka objawy wydają się być związane z infekcją grzybiczą. Zastosowane leczenie powinno przynieść oczekiwane skutki. Niemniej jednak w tym momencie warto skorzystać z porady internisty.