Częściowa resekcja żołądka u 29-letniej osoby

Po czesciowej resekcji zoladka 3tyg temu w miejscu zlaczenia zoladka z dwunas. powstal zrost ktory blokowal przeplyw pokarmu. Wykonano dzis endoskopowe poszerzenie tego miejsca balonikiem. O 2cm. Czy to juz jest na stale czy moze dojsc do powtornego zwezenia???

Endoskopowe poszerzenia zwężeń zespoleń w przewodzie pokarmowym ( także po resekcji żołądka ) są tym skuteczniejsze im później dochodzi do takiego zwężenia. Jeśli zwężenie wywołane jest blizną, która kurczy się w procesie gojenia, poszerzenie balonem, niekiedy połączone z nacięciem zespolenia może załatwić problem na stałe. Jeśli jednak do zwężenia dochodzi we wczesnym okresie po operacji prawdopodobieństwo nawrotu zwężenia jest duże.