Częste oddawanie gazów i luźny kał u 19-latka

Mam 19 lat, jestem sportowcem, od jakiegoś czasu często oddaje gazy, a kał oddawany jest luźny. Dodam że kał oddaje 1-2 razy w ciągu dnia. Co może być przyczyną? Naczytałem się juz tyle w internecie że głupieje.

Małgorzata Panek

Gazy i luźne stolce mogą być związane z wieloma przyczynami, nawet z błędem dietetycznym. Czy Pana objawy mają związek z jakimś konkretnym pokarmem np. mlecznym? Duża część osób dorosłych ma nietolerancje laktozy, co może objawiać się w taki sposób.
Proszę zgłosić się do lekarza rodzinnego celem diagnostyki.
Pozdrawiam