Częste oddawanie moczu a podejrzenie zespołu jelita drażliwego

Dzień dobry, Od trzech lat mam problemy z pecherzem moczowym, czeste oddawanie duzych ilosci moczu. Jednak wyniki badań sugerują że wszystko jest w porządku, posiew i mocz ok, to samo w przypadku usg drog moczowych i usg nerek. Wymaz rowniez w porzadku. Bol brzucha jest klujacy i ostry, promieniuje do tylu plecow, dodatkowo wystepuja plamienia krwia pomiedzy okresem a takze zaparcia i uczucie pelnego zoladka. Moze to zespol jelita wrazliwego? Nie mam juz sily ani pieniedzy na lekarzy.

Zespół jelita drażliwego nie ma nic wspólnego z plamieniami międzymiesiączkowymi (np.: zaburzenia hormonalne) ani częstym oddawaniem moczu (być może to zespół nadreaktywnego pęcherza - zobacz np.: http://www.poradnikzdrowie.pl/zdrowie/uklad-moczowy/zespol-nadreaktywnego-pecherza-objawy-i-leczenie_38730.html). Jednak bóle brzucha, uczucie pełności i zaparcia mogą być objawem zespołu jelita drażliwego. Odpowiedni dobór leków i diagnostyka powinna przynieść ulgę w Pani dolegliwościach. Leczeniem musi zająć się ginekolog, urolog i gastroenterolog jeśli lekarz rodzinny nie radzi sobie z tymi problemami.