Zapytaj lekarza

1 , 0 1 6 , 8 6 1

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Częste oddawanie moczu u 42-letniej osoby

Dobry wieczór.Mam 42 lata mam problem z częstym oddawaniem moczu w dzień i nocy.Od czterech miesięcy pojawiły się bule przy wydalaniu mocz i po .Wykonałam ogólne badanie moczu i nic nie wykazało.Co mi dolega
KOBIETA, 42 LAT ponad rok temu

Szanowna Pani,

Jeśli ilość wydalanego moczu przekracza 4 l itry na dobę, a jego ciężar właściwy jest obniżony , to warto skontaktować się z endokrynologiem (możliwość wystąpienia moczówki prostej). Przyczyną nadmiernego pragnienia, a co za tym idzie nadmiernej ilości wydalanego moczu może być również hiperglikemia, a więc warto oznaczyć stężenie glukozy we krwi rano na czczo. Niezależnie od wyników powinna Pani skontaktować się z lekarzem. Należy zebrać dokładny wywiad i zbadać Panią, ułatwi to znacznie postawienie ostatecznej diagnozy. Przyczyn poliurii może być więcej, niż wymienione powyżej.

Pozdrawiam serdecznie.

dr n. med. Marek Derkacz

Specjalista chorób wewnętrznych, diabetolog i endokrynolog. Autor oraz współautor ponad 140 artykułów i doniesień zjazdowych. Laureat plebiscytu Lekarz Roku 2016 Dziennika Wschodniego. Członek Polskiego Towarzystwa Endokrynologicznego, Diabetologicznego oraz Polskiego Towarzystwa Medycyny Rodzinnej.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy