Częste wymioty a prawdopodobieństwo wirusa

Moj maz 2-3 razy w roku miewa silne wymioty, zazwyczaj trwaja okolo 2 dni, bez biegunki, nic nie je, nie wstaje z lozka, potrzebuje kolejnych 4-5 dni by dojac do siebie. Mamy 2 synow w wieku 3 i 6 lat. Zadno z nas nie choruje razem z nim, przy czym ostatnie wymioty zdarzyly sie kiedy chlopcy byli przeziebieni, a jednak nie "zlapali" wirusa. Jemy wszystko to samo, swieze wiec maz nie mogl sie zatruc. Czy to faktycznie moze byc wirus ktory atakuje tylko meza, czy sa mozliwe inne przyczyny ?
ponad rok temu

Lek. Izabela Ławnicka

Witam!
Trudno jednoznacznie ocenić przyczynę wymiotów u Pani męża. Najbardziej prawdopodobna jest oczywiście infekcja, ale zastanawiające jest tak częste występowanie takich infekcji. Być może warto byłoby zatem skonsultować się z lekarzem POZ, który zbierze wywiad, zbada Pani męża i oceni czy wskazana jest dokładniejsza diagnostyka i konsultacja gastrologiczna.