Apo-Doxan a częste oddawanie moczu

Dzień dobry, mam pytanie dotyczące leku Apo-Doxan. Mój ojciec leczy się na przerost gruczołu krokowego, zażywa rano Penester 5 mg, a wieczorem Apo-Doxan 4 mg. W nocy bardzo często oddaje mocz, co powoduje że w ciągu dnia jest senny, rozdrażniony (ma 88 lat), wzbrania się przed piciem płynów, twierdząc , że im mniej będzie pił, tym mniej będzie w nocy się męczył. Mam pytanie, czy Apo-Doxan nie powoduje tego, że w nocy więcej oddaje się moczu, a jeżeli tak, to czy nie można go zażywać rano razem z Penesterem? Może to, że tata często oddaje mocz jest skutkiem ubocznym Apo-Doxanu? Zgubiliśmy ulotkę i nie jesteśmy w stanie stwierdzić, czy to normalne podczas leczenia Apo-Doxanem. Bardzo proszę o informację, jak pomóc tacie, czy może powinien zacząć brać Apo-Doxan rano, zamiast wieczorem, czy może powinniśmy poszukać jakiegoś zamiennika, który nie będzie dawał takich skutków? Będę wdzięczna za odpowiedź. Pozdrawiam.
ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Lek, o którym Pani mówi nie jest ściśle lekiem moczopędnym jednak spewnością wpływa na oddawanie moczu jego działanie polega na swoistym odciążeniu organizmu z problemu wynikającego z przerostu gruczołu krokowego.Objawy częstego oddawania moczu w nocy są z pewnością wywołane właśnie tą chorobą a nie samym działanie leku.Proponowałbym konsultacje z urologiem