Czy badania różyczki, toksoplazmozy i cytomegalii robione przed ciążą są aktualne w ciąży?

Witam, Czy badania różyczki, toksoplazmozy i cytomegali robione przed ciaza są jakby aktualne w przypadku kiedy jestem już w ciąży? Proszę o informacje, gdyż niewiem czy je powtarzać znowu czy nie ? Dziękuje za odpowiedz.

Jeśli przechorowała Pani wymienione choroby to posiada Pani przeciwciała odpornościowe, a jeśli nie, to nie można mówić o aktualności badań w czasie ciąży ponieważ może Pani zachorować na daną chorobę w każdym momencie