Czy będę zabezpieczona przez 7 dni przerwy?

Witam, mam pytanie 12 grudnia kończę brać drugie opakowanie tabletek antykoncepcyjnych Y*** i okres jak dobrze pójdzie dostanę 14 grudnia i być może będę mieć skąpy i nowe opakowanie zacznę brać 20 grudnia, czy w takim razie przez 7 dni będę bezpieczna mimo ze mam przerwę. Jeśli brałam codziennie co 21 dni o tej samej porze i przestrzegałam zasad? Czy dodatkowo powinnam być zabezpieczona prezerwatywą? Jeszcze mam takie pytanie, że jak brałam teraz tabletki o godz. 9 czy trzecie opakowanie mogę zmienić na przyjmowanie tabletek na godz.10? Dziękuję za odpowiedź

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie.

Jeżeli przyjmowała Pani tabletki regularnie to nie ma potrzeby dodatkowego zabezpieczenia podczas 7 dniowej przerwy. Działanie antykoncepcyjne tabletek powinno być zachowane.
Może Pani od nowego opakowania zmienić godzinę przyjmowania tabletek.
Pozdrawiam