Czy bez śledziony mogę jeść normalnie?

czy bez śledziony mogę jeść tak jaj normalnie czy do końca życia muszę być na diecie ?

Dzień dobry,

Śledziona to narząd, związany z układem krwionośnym, w którym zachodzi rozpad krwinek czerwonych oraz jest "magazynowane" żelazo. Bez śledziony można normalnie żyć. Dietę kleikową, a następnie łatwo strawną stosuje się do 2-4 tygodni po zabiegu operacyjnym. Po tym okresie można żywić się normalnie, ale oczywiście dieta powinna być zróżnicowana i odpowiednio zbilansowana.

Dzień dobry!
Po usunięciu śledziony pierwsze tygodnie to dieta lekkostrawna bez alkoholu. Z czasem można wrócić do normalnego odżywiania. Pamiętać należy jednak o zdrowych, dobrze zbilansowanych posiłkach. Nie zapominać o witaminach i minerałach w odżywianiu.
Pozdrawiam!
Ania Kuczkin