Czy biopsja kosmówki daje 100 pewności?

JESTEM W 14 TYG CIAZY, W 12 TYGODNIU NA SKANIE PRZEZIERNOSC KARKOWA WYNOSILA 7MM,ZROBILAM BIOPSJE KOSMOWKI I CHCIALSM ZAPYTAC CZY WYNIK TEGO PADANIA DAJE 99.9% POPRAWNEJ ODPOWIEDZI CZY MOZE NASTAPIC POMYLKA,MAM NA MYSLI CZY ISTNIEJE MOZLIWOSC ZE LEKARZ POBRAL PROBKE MOJEGO DNA A NIE DZIECKA,DODAM ZE BADANIE WSKAZALO ZE W BRZUCHU JEST DZIEWCZYNKA,CZY DODATKOWO POWINNAM ZROBIC AMINOPUNKCJE CZY BSZOWAC NA WYNIKU BIOOSJI KKOSMOWKI?

Witaminy w ciąży

Lek. Michał Lenard

Jeżeli została wykonana biopsja kosmówki, to nie należy wykonywać dodatkowo amniopunkcji, czy innych badań inwazyjnych. Należy oprzeć się na wyniku biopsji kosmówki. Pozdrawiam!