Czy ból gardła i powiększone migdały z białymi nalotami to angina?

Witam, syn chorował na angine. Przyjął dwa antybiotyki. Pierwszy starczyl na 5 dni. Chyba była niedoleczona bo ból gardła i powiększone migdały z białymi nalotami wróciły. Kolejne 8 dni z antybiotykiem. I nic to nie dało migdały powiększone z białymi nalotami. Innych objawów brak. Jedynie podczas stosowania pierwszego antybiotyku amotaks na udzie wystąpiła wysypka sucha czerwone kropki. Dodam że syn jest alergikiem stosujemy krople staloral. Oprócz tego ma apetyt nie gorączkuje jest aktywny. Od "wyleczonej" anginy minęły już 2 tyg. Chodzimy od lekarza do lekarza i zrobiliśmy test na ebv, czekamy na wynik? Czy to może być coś innego.?

To była Mononukleoza zakaźna. W takim przypadku nie podajemy penicylin ponieważ zawsze kończy się to wysypką. w każdej ulotce penicylin jest to wyraźnie napisane. Zwykła angina nigdy nie trwa dłużej niż 3-4 dni i często ustępuje bez leczenia . Wynik ujemny badania w kierunku EBV nie przesądza o tym czy to była Mononukleoza, ponieważ w różnych okresach jej trwania bywa czasami dodatni a czasami ujemny. Czasami wirus EB uszkadza wątrobę. Proszę zrobić próby wątrobowe i transaminazy.