Czy byłam chroniona czy jednak mogę być w ciąży?

Czy jeżeli przyjęłam tabletkę 2 dni po okresie czyli w 8 dniu cyklu i stosowałam przez dwa tygodnie i właśnie po tych dwóch tygodniach współżylam bez dodatkowego zabezpieczenia to czy byłam chroniona czy mogę być w ciąży??

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

Teoretycznie była Pani chroniona, jeśli nie zapomniała Pani o żadnej dawce. Ale jeśli są obawy, że zaszła Pani w ciążę, to przed zaczęciem kolejnego opakowania tabletek antykoncepcyjnych powinna Pani wykonać test ciążowy w celu wykluczenia ciąży.