Czy chory ze stwierdzoną nerwicą może odczuwać podwyższoną temperaturę?

Witam, czy chory ze stwierdzoną nerwicą, może odczuwać podwyższoną temperaturę? Nerwica wynika z przewlekłych dolegliwości bólowych kręgosłupa L/S, oraz braku możliwości podjęcia pracy, tego powodu. Według kilku lekarzy przepuklina jest zbyt mała żeby powodować taki ból. Jak wyciągnąć taka osobę z tego stanu, gdy ona sama nie akceptuje diagnozy? Będę wdzięczny za pomoc. Pozdrawiam

Piotr Pilarski

Witam serdecznie,

wskazana w tym wypadku jest psychoterapia. Przy nerwicy objawy mogą być bardzo różne. Może to być na przykład poczucie podwyższonej temperatury. Mimo to warto byłoby zbadać TSH gdyż taki objaw może występować w przypadku nadczynności tarczycy.

Pozdrawiam.

Lek. Tomasz Budlewski

Tak człowiek z nerwica może odczuwać podwyższona temperaturę. Proszę udać się do lekarza psychiatry. Po badaniu będzie można określić odpowiednie postępowanie.